Petek Temizliği

Petek temizliği, kış aylarında düşük fatura ile daha verimli ısınabilmek için gerekli bir uygulamadır. Kalorifer tesisatınızın profesyonel temizleme cihazları ile derinlemesine temizlenmesi ile petekleriniz daha yüksek ısı vermeye başlayacaktır. Bu da kombiniz daha az enerji ile düşük ayarda çalışsa bile daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Petek temizliği, işinde uzman profesyonel bir temizleme ekibi tarafından yapılmalıdır. Zira sürekli içerisinde sıcak su dolaşan petekler zamanla kireç, pas ve çeper ile dolar. Kişilerin kendi çabaları ile bu tortuları temizlemeleri mümkün değildir. Profesyonel petek temizleme ekibi yüksek basınçlı petek temizleme makinesi ile peteklerin üst ve alt boru tesisatları ile birlikte peteğin içyapısını da komple yıkayıp derin bir şekilde temizler.

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği işinde uzman profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği ekibi öncelikle kalorifer tesisatınızı teknik bir kontrolden geçirerek arıza ya da aksaklık varsa tespit ve analizlerini yaparak size bildirir. Sonrasında petek temizliğinin yapılacağı banyo ya da balkona petek temizleme cihazları kurulur. Tesisatınızın bağlantısı tespit edilir ve uygun temizleme modeli seçilir, yüksek basınçlı özel petek yıkama cihazı ile peteklerin alt ve üst boruları ile iç tesisatı komple yıkanır. Yıkama işleminde petek için kireç, tortu ve çeperleri tamamen temizleyecek özel temizlik malzemeleri kullanılır. Yıkama işleminde evinizin kirlenmemesi için gerekli önlemler alınır.  İşlem 1,5-2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır.

 

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Petek temizliği öncelikle daha iyi ısınabilmeniz için çok önemlidir. Soğuk kış günlerinde kireç, tortu ve çeperler ile dolu olan petekler dışarıya ısı vermeyecektir. Petekler ısı vermediğinde kombinizi daha yüksek derecelerde sürekli çalıştırmak durumunda kalırsınız. Bu da yüksek doğalgaz faturaları ödemenize neden olur. Petek temizliği enerji tasarrufu sağlayarak daha düşük faturalar ile daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Petek temizliği ile peteklerinizin ömrü uzar ve uzun yıllar size hizmet eder. Kombinizin pompası daha az çalışır ve bu da kombinizin hem arızalanmasına engel olur hem de uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. Petek temizliği ile peteklerin üstü ısınıyor altı soğuk gibi problemler son bulur. Peteklerin her yeri en yüksek ısıyı vermeye ve sizi üst seviyede ısıtmaya başlar.

İstanbul İçi Petek Temizliği İçin Sizi Arayalım

Kış aylarında evinizi ısıtırken tasarruf etmek için peteklerinizi temizletin. Uzmanlarımız sizi arasın, randevunuzu hızlıca oluşturun. Petekleriniz ilk günkü gibi pırıl pırıl ve tertemiz olsun.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Gönder