İşlemlerinizin kalıcı olabilmesi için giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. GİRİŞ YAP veya HESAP OLUŞTUR
Havuz bakımı

Havuz bakımı

Havuz bakımı uğraş isteyen bir temizlik türüdür. Sadece suyu mikroplardan arındırmak için kimyasallardan değil gerçekten diplerine kadar temizlemeyi gerektirir. Eğer havuz temizliği ve havuz bakımı konularında bilginiz yok ise aradığınız başlıktasınız. Havuz bakımı nasıl yapılır ? Bu sorunun cevabını bu başlık altından bulabilirsiniz.


Havuz bakımı nasıl yapılır ?

Kullanmış olduğunuz havuzunuz eskisi kadar berrak ve temiz gözüküyorsa sağlık konusunda endişe etmelisiniz. İnsanoğlu doğası gereği bazen gereken işleri erteler. Ertelenmeyecek kadar önemli olan temizlik konularından biri havuz temizliğidir. Çoğu yüzme havuzu olan kişilerin, havuz temizleme dönemlerini kaçırıp, sadece havuz suyunu kimyasallarla temizleyip günü kurtarmaya çalıştıkları düşünülse de er ya da geç bir gün havuz bakımını yapmaya zorunda kalacağını ve daha çok masraf çıkacağını unutmamak gerekir.

Havuz kimyasallarından biri olan Klor eklemek sadece suyun temizliğine etki etse de havuzun yüzey kısmındaki kirliliği engelleyemez. Örneğin duş yaparken, temizlik maddeleri olan şampuan ve sabun kullanırsınız. Ama küvetiniz ya da duş kabininiz sonsuza kadar temiz mi kalıyor? Tabii ki değil. Şampuan ve sabun, kiremit, porselen veya cam elyafı değil, vücudunuzu temizlemek içindir. Bir süre sonra, sabun köpüğünün zeminde ve kenarlarda görmeye başlarsınız.

Diğer bir yandan profesyonel temizliği yapılmayan havuzunuzun kenarlarında mikroorganizmalar birikmeye başlar. Biriken bu zararlılar hem havuz suyunun rengini değiştirecek hem de koku yaymaya başlayacaktır. Kullandığınızda birçok hastalığı beraberinde getirecektir.

Klor, bromin ve diğer kimyasallar suyunuzu temiz tutar. Bir dereceye kadar da, havuzun duvarlarını, tabanını ve çevresini de temiz tutmaya yardımcı olur. Ancak bu kimyasallar yaprakların ve böceklerin sudan uzak tutmayacak, havuzun duvarlarını ve zeminini sonsuza dek temiz tutamayacaklar. Özetle profesyonel temizlik gerekecektir. Havuz bakımı hizmetini Softcleans temizlik şirketimizden alabilirsiniz.

Yeni makaleler

Hesabım

Devam ederek Kullanm Şartları ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Hesabın yok mu?  Hesap Oluştur


Zaten hesabınız var mı?  Giriş yap