Kombi Bakımı

Kombi Bakımı, soğuk kış aylarında daha iyi ısınabilmek için yapılması gereken çok önemli bir uygulamadır. Kombinin daha az enerji ile uzun yıllar verimli çalışabilmesi için en az yılda bir kez periyodik bakım yapılması gerekir. Kombi bakımı alanında uzman teknik ekip tarafından yapılmalıdır. Kombinin çalışma düzeneği ve yapısı konusunda eğitimli ve deneyimli kombi bakım ekibi kombinizin bakımını en iyi şekilde yapacaktır.

 

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı, profesyonel kombi bakım ekipleri tarafından bir dizi işlem ile gerçekleştirilir. Öncelikle kombinin sıcak su ve yanma durumu kontrol edilir. Su sızdırmazlık kontrollerinin ardından kombinin suyu boşaltılır ve şu işlemler yapılır:

*Kombinin içi tüm toz ve kirlerden arındırılır.
*Kombi baca fanı kontrol edilerek temizliği yapılır.
*Yanma haznesi ve brülör bölümlerinin çalışma kapasitesi kontrol edilip temizlenir.
*Genleşme tankı hava basıncı ölçülerek eğer hava eksik görülürse hava basılır.
*Ateşleme iyonizasyonu elektrodu bir dizi işlemden geçirilip kontrolü sağlanarak temizlenir.
*Kombinin altında bulunan kalorifer filtresi sökülüp temizlenir, gerekirse yenisi ile değiştirilir.
*Gaz ayarları yapılarak verimli çalışması sağlanır.
*Kombi içerisinde bulunan elektrik bağlantı kablo ve hatları kontrolden geçirilir.
*Son olarak su basılıp kombinin çalışır durum kontrolü yapılarak teslim edilir.

 

Kombi Bakımının Önemi

Kombi bakımı öncelikle soğuk kış günlerinde iyi ısınabilmeniz için çok önemlidir. Zira kombiniz verimli çalışmaz ise ısınamazsınız. Kombinizin bakımı yapılmadığında daha fazla doğalgaz tüketir ve yüksek faturalar ödemek zorunda kalırsınız. Verimli çalışan kombi ile daha düşük faturalar ile daha iyi ısınırsınız. Kombi bakımı yapılmadığında sıkça arızalar meydana gelir ve kombinin ömrü azalır. Büyük arıza durumlarında yüksek tamir ve onarım ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. Üstelik tamir süresi boyunca ısınma sorunu yaşar soğukta kalırsınız. Can ve mal güvenliğiniz için kombi bakımı büyük önem arz eder. Bakımı yapılmayan kombilerde gaz kaçağı olma olasılığı yüksektir. Bu durum sağlığınız ve güvenliğiniz için risk oluşturacaktır. Kombinizin uzun ömürlü olması ve uzun yıllar aynı verimlilik de size hizmet etmesi için kombi bakımı şarttır.

 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Gönder