İşlemlerinizin kalıcı olabilmesi için giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. GİRİŞ YAP veya HESAP OLUŞTUR
Organik Dezenfeksiyon

Organik Dezenfeksiyon

İstanbul Organik Dezenfeksiyon, dezenfeksiyon işlemlerinde kimyasal içerikli maddeler kullanılmadan yapılan bir uygulamadır. Dezenfeksiyon işleminin insan sağlığına zarar vermemesi ve yaşam ortamlarında kalıcı etkiler bırakmaması için organik ürünler ile dezenfeksiyon yapılır. Ev ve işyerlerinde yapılan dezenfeksiyonda kimyasal ürünler kullanıldığında eşyalar üzerinde tortu bırakarak insan sağlığını tehdit edebiliyor. Bu nedenle ortamların arıtılması işleminde dezenfeksiyon işinde uzman profesyonel ekipler organik dezenfeksiyon yöntemlerini tercih ediyor. Kimyasal içermeyen bu yöntemler de ortamda bulunan virüs, mikrop ve bakterilerin tamamen yok edilmesini sağlıyor.

 

Organik Dezenfeksiyon Yöntemleri

Organik dezenfeksiyon yöntemleri profesyonel dezenfeksiyon firmaları tarafından en iyi şekilde kullanılarak ev ve işyerlerinin mikrop, bakteri ve virüslerden tam olarak arıtılmasını sağlıyorlar. Hiçbir kimyasal ürün kullanmadan yapılan buharlı dezenfeksiyon en çok tercih edilen arıtma yöntemidir. Özel cihazlar kullanılarak profesyonel ekipler tarafından yapılan buharlı dezenfeksiyon ile uygulanan ortamda hiçbir bakteri, virüs ve mikrop kalmaz. Bu yöntemde cihaz içerisindeki su 90 derece sıcaklıkta tutulur ve ortama özel püskürtme aparatı ile tatbik edilir. Yüksek sıcaklıktaki buhar tüm zararlı mikroorganizmaları yok eder. Buharlı dezenfeksiyon evlerde ve işyerlerinde güvenle kullanılan en iyi organik dezenfeksiyon yöntemidir. Ancak dezenfekte malzemesi kullanılması gereken bir durum var ise bu kez tamamen organik bitkisel özütlerden üretilmiş dezenfekte ürünleri kullanılır. İçeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmayan bu temizleyici ürünler organik dezenfeksiyon için rahatlıkla kullanılır. İnsan sağlığı için hiçbir zararı olmayan tehtid edici unsur içermeyen bitkisel ürünler ortamda bulunan tüm mikrop, bakteri ve virüsleri yok eder.

 

Organik Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Organik dezenfeksiyon işinde uzman profesyonel ekipler tarafından yapılır. Sağlık Bakanlığı dezenfeksiyon talimatına uygun olarak yapılan uygulama %100 organik ürünler ve yöntemler kullanılarak uygulanır. Organik dezenfeksiyon talep eden kişilerin ev ve ya işyerlerinde gerekli inceleme yapılarak bakteri, mikrop ve virüslerin yoğunluğu, cinsi, üreme durumu gibi kriterler tespit edilir. Sonrasında ortama uygun yöntem ve bitkisel bileşene sahip organik dezenfektanlar ile dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Organik dezenfeksiyon 1-2 saat kadar bir sürede tamamlanır ve kişi kısa süre içerisinde ortamı kullanmaya devam edebilir.

Yeni makaleler

Hesabım

Devam ederek Kullanm Şartları ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Hesabın yok mu?  Hesap Oluştur


Zaten hesabınız var mı?  Giriş yap