İşlemlerinizin kalıcı olabilmesi için giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. GİRİŞ YAP veya HESAP OLUŞTUR
Petek Temizliğinin Faydaları

Petek Temizliğinin Faydaları

Petek temizliği, evlerde ya da ofislerde ısınma amacı ile kullanılan peteklerden en iyi verimi alabilmek için yapılan bir işlemdir. Kış mevsiminde hem daha iyi ısınmak, hem de tasarruf etmek için kombilerin bakımının yanında petek temizliğinin de yaptırılması gerekmektedir. Bu temizlik yalnızca peteklerin içinde bulunan kirli su boşatılarak veya peteklerin içine kimyasal bir madde dökülerek yapılmaz. Doğru bir petek temizliğinin kullanıcılara birçok faydası bulunmaktadır.

Peteklerin içinde ısınmak için kullanılan şebeke suyu zamanla peteklerinizin kir ve tortu ile dolarak tıkanmasına ve yeterli ısıyı sağlamamasına sebep olmaktadır. Eğer kaloriferlerinizin yarısını ısınıp, diğer yarısı soğuk kalıyor ise bu kirlendiğinin ve tıkandığının göstergesidir. Soft Cleans temizlik hizmetleri sayesinde doğru bir şekilde petek temizliği yaptırmanın size sağlayacağı birçok fayda bulunmaktadır:

  • Yapılan temizlik işlemi sayesinde peteklerinizin içindeki tüm kirler ve tortular boşaltılır bu sayede petekleriniz çok daha hızlı ısınacaktır.
  • Kirler yüzünden bir süre sonra arıza vermeye başlayan kombininiz, sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlayacak ve arıza vermesi kesilecektir.
  • Son olarak ise biriken kirlerden dolayı ısınmayan petekleriniz yüzünden kombinizin derecesini yükseltmenize gerek kalmayacaktır.

Petek Temizliğinin Doğalgaz Fatura Tasarrufu

Düzenli aralıklar ile yapılan petek temizliğinin faydaları büyük ölçüde doğal gaz faturalarınıza yansımaktadır. Kirler yüzünden zamanla oldukça zor ısınmaya başlayan petekleriniz, kombinizin derecesini yükseltmenize bu da yüksek faturalar ile karşılaşmanıza sebep olur.

Doğru bir şekilde temizlenen petekler, gereksiz enerji kullanımının önüne geçer ve doğal gaz faturalarınızda tasarruf etmenizi sağlar. Petek temizliğinin faydalarından yararlanmak ve doğal gaz faturalarınızda tasarruf etmek istiyorsanız kış mevsimi gelmeden önce Soft Cleans ile iletişime geçip doğru bir şekilde peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Petek Ömrünün Uzaması

Petek temizliğinin doğru bir şekilde ve düzenli olarak yaptırılması kombinizin ve peteklerinizin ömrünün uzamasını sağlar. Bulunduğunuzun ortamında kış mevsimi boyunca daha iyi ısınabilmesi için her yıl petek temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Temizlik işlemi yapılırken, peteklerinizin içindeki kir ve tortular temizlenirken aynı zamanda tesisatınızın içi de tamamen temizleneceği için, petek temizliği peteklerin ömrünün uzamasında ve kış mevsimi boyunca daha ısınmanızda etkili olacaktır. Doğru ve kaliteli hizmet alabilmek ve tüm kışı sıcacık geçirebilmek için kış mevsimi gelmeden Soft Cleans ile iletişime geçip, petek temizliğinizi uzmanlarına yaptırabilirsiniz.

Yeni makaleler

Hesabım

Devam ederek Kullanm Şartları ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Hesabın yok mu?  Hesap Oluştur


Zaten hesabınız var mı?  Giriş yap