İşlemlerinizin kalıcı olabilmesi için giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. GİRİŞ YAP veya HESAP OLUŞTUR
Radyatör Petek Bakımı

Radyatör Petek Bakımı

Radyatör bakımı soğuk kış günlerinde verimli ısınabilmeniz için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Radyatör bakımını kişilerin kendi çabaları ile yapmaları neredeyse imkânsızdır. Zira radyatörlerin sökülüp balkon veya banyoda özel temizlik malzemeleri ile kireç, tortu ve kirlerinden arıtılması gerekir. Kış mevsimi boyunca içerisinde sürekli sıcak su dolaşan radyatörler sadece toz ve kir toplamaz. Aynı zamanda içerisi kireç ve tortu ile kaplanır. Bu nedenle radyatörlerin her yıl kış gelmeden önce profesyonel bir bakım ekibi tarafından temizlenmesinde fayda vardır. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra eğer radyatörün üst kısmı soğuk alt kısmı sıcaksa havasının alınması gerekir. Bunun için radyatörün hemen yanında bulunan vana sökülerek havanın dışarıya çıkması sağlanmalıdır. Bu esnada elbette radyatörden su da gelecektir. Bir kova yardımı ile suyu alabilirsiniz. Kişi bu bakım işlemini kendisi yapamaz ise profesyonel bir radyatör bakım ekibinden yardım almalıdır.

 

Radyatör Bakımı Nasıl Yapılır?

Radyatör bakımı işinde uzman teknik bir ekip tarafından yapılmalıdır. Radyatör bakımı yapacak olan ekip öncelikle radyatörlerinizde aşınma, yıpranma, delinme gibi herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol eder. Sonrasında radyatörlere gelen tesisatı kapatıp suyu boşaltır. Temizliği için evin banyo ya da balkon gibi gideri olan bir bölümüne özel temizleme cihazı kurulur. Yüksek basınçlı özel cihazlar ile yapılan temizleme işleminde radyatör içerisinde bulunan kir, tortu, kireç ve çeper gibi tüm pislik temizlenmiş olur. Radyatör temizliği bittiğinde yerlerine takılır ve tesisat suyu açılarak radyatörlerin havası alınıp dış temizliği de yapılarak işlem tamamlanır.

 

Radyatör Bakımının Önemi

Radyatör bakımı soğuk kış mevsimini sıcak bir atmosferde geçirebilmeniz açısından çok önemlidir. Bakımı yapılmayan radyatörler ortama ısı vermezler. Radyatörün üst kısmı ya da alt kısmı ısınır ve yeterli ısı içeriye yansıtılmaz. Bu durumda ısınamadığınızda kombinizi daha yüksek derecede sürekli çalıştırmak zorunda kalırsınız. Bu durumda yüksek enerji harcamanıza ve kabarık faturalar ödemenize sebep olur. Radyatör bakımı yapıldığında kombinizi daha düşük derecede daha az çalıştırarak enerji tasarrufu sağlarsınız. Doğalgaz faturalarınız artık daha düşük gelir. Üstelik kombi ve radyatörünüzün ömrü uzayarak uzun yıllar aynı verimlilikte kullanmanızı sağlayacaktır.

Hesabım

Devam ederek Kullanm Şartları ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Hesabın yok mu?  Hesap Oluştur


Zaten hesabınız var mı?  Giriş yap